Zakończył się konkurs I KNOW AMERICA 2021!

Po siedmiu miesiącach  zmagań zakończył się  ogólnopolski konkurs I Know America 2021, z dumą  możemy powiedzieć , że w ścisłym finale wzięła  w nim udział nasza uczennica z klasy 2a, Agata Pielat.

Przypomnijmy, w pierwszym etapie konkursu uczestnicy (a było ich ponad 500!) pracowali nad testem wiedzowym dotyczącym kultury, historii i wydarzeń bieżących w USA. W drugim etapie wyłoniona najlepsza grupa (60 osób) pisała esej na wybrany z listy temat. Jury doceniło pracę Agaty nt roli żony prezydenta w kulturze i polityce amerykańskiej, kwalifikując ją w rezultacie do ścisłego finału (15 osób z całego kraju). W trzecim etapie Agata przygotowała krótki filmik oraz grafikę  pokazującą 3 wybrane postacie ważne dla utrwalania współpracy polsko-amerykańskiej współcześnie. Ostateczną fazą konkursu była rozmowa z komisją i egzamin z długiej listy pytań i zagadnień obowiązujących w konkursie.

Niestety, ze względu na pandemię, tegoroczni finaliści nie mogli wziąć udziału w przygotowanym dla nich trzydniowym spotkaniu w Warszawie, oraz uczestniczyć w uroczystym lunchu w rezydencji Ambasadora USA. Natomiast mieli możliwość spotkania  online  z pracownikami ambasady , którzy   nominowali ucznia do wyjazdu edukacyjnego do USA w ramach Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship.

Gratulujemy Agacie świetnego występu w konkursie i godnego reprezentowana naszej szkoły i miasta w trudnych zmaganiach.

Szkolny opiekun konkursu: Anna Mateja