Klasa 1d - biznesowa

KLASA BIZNESOWA

Jeżeli Twoim marzeniem jest praca w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, chcesz być maklerem giełdowym, brokerem, analitykiem, logistykiem czy też prowadzić własną działalność gospodarczą, chcesz studiować na uczelniach ekonomicznych - najlepszym wyborem będzie klasa biznesowa.

Dzięki współpracy z państwowymi instytucjami  oraz lokalnymi przedsiębiorcami będziesz mógł uczestniczyć w ciekawych zajęciach związanych z prowadzeniem biznesu, finansami i projektami. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi będziesz brał udział w zajęciach i laboratoriach na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczestnicząc w programach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, nauczysz się prowadzenia własnego biznesu zakładając i prowadząc Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwa. Biorąc udział w programie Dzień Przedsiębiorczości, odbywając jednodniowe praktyki, zobaczysz, jak funkcjonuje wybrane przez ciebie miejsce pracy, a inwestując w papiery wartościowe w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej sprawdzisz swoje umiejętności inwestowania i zarabiania na giełdzie.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym:

- geografia i język angielski

   lub

- geografia i język niemiecki

 Przedmiot dodatkowy: ekonomia w praktyce

W ramach ekonomii w praktyce wykorzystacie wiedzę zdobytą na podstawach przedsiębiorczości, zakładając własną firmę, zobaczycie jak funkcjonuje ona od strony produkcyjno - usługowej, finansowej i organizacyjnej, nauczycie się obsługi podstawowych programów księgowych z pakietu firmy INSERT GT.