Klasa 1e - ogólna

KLASA OGÓLNA

Klasa ogólnokształcąca jest propozycją dla uczniów, którzy jeszcze poszukują własnej ścieżki edukacyjnej. Będzie w niej realizowany program klasy ogólnokształcącej z geografią i  językiem niemieckim w zakresie rozszerzonym. 

Klasę tę mogą wybrać osoby, które potrzebują czasu na poznanie swoich predyspozycji zawodowych, a jednocześnie są ciekawe świata i posiadają wiele pasji. 
Jeśli lubisz język niemiecki i interesuje Cię kultura krajów niemieckojęzycznych, to klasa ogólna jest właśnie dla Ciebie. Będziesz brał udział w wymianach ze szkołą partnerską w Niemczech Hans-Thoma-Gymnasium w Lörrach oraz w projektach międzynarodowych w ramach Erasmus Plus, które są współfinansowane przez Komisję Europejską lub program Jugendwerk. Wymiany odbywają się od wielu lat  i są prowadzone w języku niemieckim i angielskim. Może akurat dobra znajomość języka niemieckiego będzie twoim atutem na rynku pracy? 

Natomiast poszerzona edukacja w zakresie geografii pozwoli uczniom rozwinąć umiejętności zastosowania wiedzy geograficznej w praktyce. Uzupełnią i usystematyzują wcześniej zdobyte wiadomości, poznają wzajemne zależności pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a działalnością człowieka. 

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: geografia, język niemiecki