PRAKTYKI ZAGRANICZNE

BARCELONA '24

logoam-okragle
ERASMUS-logo-1

ERASMUS + JOB SHADOWING
Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu - Technikum nr 1

Odtwórz wideo

Program ERASMUS+

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. 

ERASMUS-logo-1

Wyjazd BARCELONA 2024

W kwietniu 2024r. grupa nauczycieli języków obcych i przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu Technikum nr 1 w Lublińcu wzięła udział w szkoleniu kadr tzw. Job Shadowing w Barcelonie. Wyjazd ten został zrealizowany w ramach projektu ERASMUS+ nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000123604, którego szkolnym koordynatorem jest p.Emilia Sukiennik. Organizacją partnerską była firma ESPAMOB SPAIN S.L, reprezentowana przez p. Dominikę Kuchna, a szkołami przyjmującymi naszą kadrę zawodową była zawodowa szkoła średnia Escuela Centre d’Estudis Politécnics , szkoła zawodowa Escuela CEIR ARCO Aragón oraz szkoła ponadgimnazjalna Escuela ETP Xavier.

Odwiedzone szkoły i firmy

Nauczyciele Technikum nr 1 odwiedzili kilka szkół i firm, w których mogli kontynuować staż w ramach kształcenia z przedmiotów zawodowych.

Firmy:

 • Firma MT Informatica –  naprawa i serwis komputerów;
 • Firma Back to Eco – produkcja odzieży jeansowej z odzysku, projektująca i sprzedająca produkty dla znanej marki odzieżowej Levis.
 • Supermarket Extrainvest Barcelona – importem i sprzedaż wschodnich produktów żywnościowych.

Cele i Misja wyjazdu

 • podniesienie kwalifikacji zawodowych dzięki poznaniu innego modelu systemu edukacji i organizacji kształcenia zawodowego;
 • zapoznanie się z nowoczesnym wyposażeniem pracowni;
 • wzmocnienie kompetencji społecznych oraz międzykulturowych;
 • nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz sieci kontaktów z innymi nauczycielami;
 • podniesienie kompetencji cyfrowych;
 • podniesienie kompetencji językowych z języka angielskiego (w tym branżowego) i hiszpańskiego;
 • nabycie umiejętności pracy zespołowej i komunikacji w grupie międzynarodowej.
 • Barcelona

  Stolica Katalonii

  Barcelona – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą ponad 1.6 mln. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej.

  mapabarcy
  Barcelona

  Job SHADOWING

  Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000123604 

  - staż - nauka - praktyka - poznawanie ludzi - przygoda - eksploracja świata -

  PRAKTYKANCI MICKIEWICZA