Klasa 1b2

MATEMATYCZNO-BIOLOGICZNA

Chcesz zbadać powiązania matematyki z biologią? Wybierz klasę matematyczno-biologiczną! Przygotujemy Cię do matury na poziomie rozszerzonym z matematyki i biologii.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Będziesz mieć możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli oraz pracowników naukowych Politechniki Śląskiej i Politechniki Częstochowskiej. Tak, jak w klasie biologiczno – chemicznej będziesz brać udział w wyjazdach edukacyjnych m.in. na Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński,  Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza, do Palmiarni w Gliwicach,  do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

Rozwijanie ZAINTERESOWAŃ

Będziesz uczestniczyć  w zajęciach laboratoryjnych z biologii w nowoczesnym szkolnym laboratorium, a po lekcjach brać udział w spotkaniach z przyrodnikami.

Dalsze możliwości studiowania

KIERUNKI STUDIÓW

Absolwenci tej klasy mają możliwość studiowania na kierunkach politechnicznych, związanych z inżynierią biomedyczną, a jednocześnie na kierunkach ekonomicznych związanych z analityką gospodarczą i baz danych. 

MOŻLIWOŚCI

Możesz studiować również między innymi: medycynę, stomatologię, farmację, analitykę medyczną, weterynarię, pielęgniarstwo, biotechnologię, ochronę środowiska, elektroradiologię, fizjoterapię.

PRZEDMIOTY REALIZOWANE W ZAKRESIE ROZSZERZONYM

MATEMATYKA

BIOLOGIA

Po ukończeniu studiów mogą podjąć pracę, np. jako: