Co w sieci piszczy?

Inicjatywa klasy 1Ta z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu!

W najbliższych miesiącach klasa 1Ta, wraz z wychowawczynią, p. Emilią Sukiennik, będzie inicjować różnego rodzaju przedsięwzięcia, mające na celu promocję działań na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w tym roku świętowany jest 8 lutego 2022 r. (https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html), a jedną z akcji dotyczącej promowania jest właśnie zgłoszenie inicjatywy. Happening klasy 1Ta, w formie projektu, już widnieje na mapie inicjatyw (https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html), a jego nazwa brzmi „Co w sieci piszczy?„. Inicjatywa w szkole będzie trwała do końca marca. Uczniowie na początku stworzą materiały prezentujące najważniejsze zagadnienia niebezpieczeństw w sieci i rozpromują swoje materiały wśród pozostałych uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Wyzwaniem dla każdego z nas będzie również wzięcie udziału w #offlinechallenge, czyli na pozostaniu offline przez 48h. Swoje wrażenia będzie można zaprezentować na Wakelecie. Finalną częścią inicjatywy będzie projekcja filmu ’Na Zawsze„, gra Quizizz  i stworzenie plakatów „Ja online, czyli co w sieci piszczy”. Do tej części projektu uczniowie klasy 1Ta chcą zaangażować pozostałych uczniów i nauczycieli. Jeśli warunki pozwolą, spotkania odbędą się na auli, w pierwszej połowie lutego.

Zapraszamy do współpracy:)
Emilia Sukiennik

Skip to content