Uczniowie „Mickiewicza” w siedzibie Microsoftu w Warszawie

22 maja 2023 r. uczniowie klasy 1Ta mieli niezwykłą możliwość odwiedzenia siedziby Microsoftu w Warszawie. Celem wycieczki było zgłębienie wiedzy na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz zrozumienie zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem, w szczególności związanych z crackowaniem haseł.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników Microsoftu, którzy zaprezentowali nam fascynującą prezentację na temat sztucznej inteligencji. Dowiedzieliśmy się, że AI jest coraz bardziej obecne w naszym życiu, wpływając na różne dziedziny, jak medycyna, przemysł, edukacja i wiele innych. Omówiono nam także różne technologie AI, takie jak: uczenie maszynowe i głębokie sieci neuronowe, które są używane w projektach Microsoftu.

Następnie skoncentrowaliśmy się na temacie crackowania haseł i zabezpieczeń cybernetycznych. Przedstawiono nam realne zagrożenia związane z atakami na systemy informatyczne i wykorzystywaniem słabych haseł. Omówiono różne metody stosowane przez hakerów, takie jak: bruteforce, słownikowe ataki i phishing. Pracownicy Microsoftu wyjaśnili nam, jak istotne jest tworzenie silnych haseł i regularna ich zmiana, aby zapobiec takim atakom.

Cała wycieczka była niezwykle pouczająca i dostarczyła nam cennych informacji na temat sztucznej inteligencji i zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem. Byliśmy pod wrażeniem zaawansowanych technologii stosowanych przez Microsoft oraz ich zaangażowania w ochronę danych i prywatności użytkowników. Ta wizyta z pewnością rozszerzyła naszą wiedzę i podniosła naszą świadomość dotyczącą tych ważnych kwestii technologicznych.

Wycieczka nie doszła by do skutku gdyby nie wielkie zaangażowanie pana Tomasza Artemiaka (tata Mateusza). To on uzyskał zgodę firmy na udział młodzieży oraz zorganizował autokar, którym bezpiecznie podróżowaliśmy do Warszawy i z powrotem, za co składamy serdeczne podziękowania! 😀👏❤️❤️❤️

Tomasz Wachowski

Skip to content