Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych „ANGIELSKI W MEDYCYNIE”!!!

Mamy zaszczyt poinformować, że nasi „biol-chemicy” zostali LAUREATAMI Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych „ ANGIELSKI W MEDYCYNIE”!!!

Gratulujemy Szymonowi Rajdokowi z klasy 3b, który zajął II miejsce i otrzymał tytuł LAUREATA, Wojciechowi Deneko z klasy 1b2, który zajął III miejsce i również otrzymał tytuł LAUREATA oraz Bartłomiejowi Przydacz tytułu FINALISTY!!!

Konkurs, który odbył się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Collegium Medicum im. Dr. Władysława Biegańskiego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, miał charakter indywidualny i składał się z trzech etapów. Zakres wymagań konkursowych dotyczył biologii z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, chemii z zakresu związków nieorganicznych i organicznych oraz języka angielskiego na poziomie B1-C1. Każdy etap konkursu był inny – I etap był testem wielokrotnego wyboru, II polegał na rozwiązywaniu zadań otwartych/problemowych, a w III uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji na temat Immunologii oraz zajęciach praktycznych z zakresu pierwszej pomocy. Zobaczyliśmy również „ szpital uniwersytecki” i mogliśmy się przez chwilę poczuć jak aktorzy polskiego serialu paradokumentalnego o tematyce medycznej „ Szpital” ( zdjęcia w galerii).

Gratulujemy uczniom wiedzy z biologii, chemii i języka angielskiego i życzymy dalszych sukcesów!!!

‘IF YOU FALL ASLEEP NOW, YOU WILL DREAM. IF YOU STUDY NOW, YOU WILL LIVE YOUR DREAM.’

‘ IT’S THOSE WHO ARE EARLIER THAN THE OTHERS, THOSE WHO PUT IN MORE EFFORT, WHO CAN ENJOY THE FEELINGS OF SUCCESS’.
Żaneta Cierpioł i Marek Sławik

Skip to content