ZAWODY STRZELECKIE O INDYWIDUALNE MISTRZOSTWO POD PATRONATEM STAROSTY LUBLINIECKIEGO

Zgodnie z wcześniej ogłoszonym zaproszeniem w dniu 3 czerwca br odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej o indywidualne mistrzostwo pod patronatem Starosty Powiatu Lubliniec. Zawody przeprowadzono na strzelnicy sportowej małokalibrowej w Zespole Szkół Nr1 im. Adama Mickiewicza. W zawodach wzięli udział uczniowie z Mickiewicza i Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, którzy uzyskali wcześniej kwalifikację zdobywając na treningach minimum 65 punktów na 100. 
Głównym celem zawodów była popularyzacja i upowszechnienie strzelectwa sportowego jako części edukacji obronnej i patriotycznej.

Zawody otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 Pan mgr Adam Ożarowski, który życzył zawodnikom zdrowej rywalizacji w walce o indywidualne mistrzostwo w strzelectwie sportowym.
W składzie zespołu sędziowskiego działała Pani Alicja Ziaja – mistrzyni świata w strzelectwie sportowym, złoty medal na mistrzostwach w 2010 roku w Monachium, obecnie członek Zarządu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Katowicach i Pan Zdzisław Plaskota – były komandos. Wszystkimi zawodnikami opiekowała się Pani mgr Katarzyna Bartoszek. Organizatorem zawodów był mgr Wojciech Byłak – nauczyciel prowadzący koło strzeleckie.
W wyniku zmagań podczas zawodów wynikiem 84 punktów pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3A Krzysztof Bajda, drugie miejsce wynikiem 81 punktów uzyskał Michał Ledwoń z klasy 1B2 a trzecie miejsce wynikiem 81 punktów ( ale mniej 9 – tek ) zajął Szymon Majdzik z klasy 1B1 wszyscy trzej z Mickiewicza. Na zakończenie Pani Alicja Ziaja i Pan Zdzisław Plaskota wręczyli zwycięzcom dyplomy. uznania, medale i puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Lublinieckiego w ramach patronatu Pana Starosty nad zawodami.
Na pewno przeprowadzone zawody jak i eliminacje przyczyniły się do popularyzacji strzelectwa sportowego i pogłębienia zainteresowania uczniów tą dziedziną sportów obronnych w ramach spędzania czasu wolnego poszerzając tym samym wiedzę o budowie, działaniu i zasadach bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią palną. Organizator zawodów składa tym samym podziękowanie dla Pana Starosty Lublinieckiego za objęcie tej imprezy patronatem.

                                             Mgr inż. Wojciech Byłak 
Skip to content