ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Wszystko co dobre, szybko się kończy – tak jest również z wakacjami! Po dwóch letnich – słonecznych i gorących miesiącach wypoczynku pożegnaliśmy góry, lasy, morze i piękne jeziora, czas wakacyjnej laby dobiegł końca i nadeszła nauki pora, czas na powrót do szkolnych ławek i mimo, że wszystko ma swój koniec, jednak wspomnienia pozostają na zawsze.

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu o godz. 8.30 rozpoczęła msza św. w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli w kościele pw. Św. Stanisława Kostki. O godz. 10.00 w hali sportowej „Mickiewicza” powitaliśmy uczniów klas pierwszych: 1a, 1b1, 1b2, 1c, 1d1, 1d2f, 1Ta, 1Tb; klas maturalnych: 4b1, 4c1, 4d1, 4ef1, 4Ta oraz oddział przygotowawczy dla uczniów z Ukrainy wraz z wychowawcami. Uczniowie pozostałych klas wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w uroczystości podczas transmisji online. To nasze pierwsze spotkanie ze szkołą w nowym roku szkolnym swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz powiatu lublinieckiego – organu prowadzącego Szkołę: p. Joachim Smyła – Starosta Lubliniecki, p. Tadeusz Konina – Wicestarosta Lubliniecki, p. Sylwia Fronczek- Sekretarz Powiatu Lublinieckiego oraz p. Damian Wieczorek – Przewodniczący Rady Rodziców. Wszystkich zebranych, a w szczególny sposób uczniów klas pierwszych oraz nowych nauczycieli, bardzo ciepło i serdecznie powitał dyrektor Zespołu Szkól nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu p. Adam Ożarowski, który życzył młodzieży oraz pedagogom wspaniałych przeżyć, wielu ciekawych aktywności i osiągania sukcesów, a także poznania samych siebie, odkrycia talentów i swoich mocnych stron. Dla wszystkich uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji, rozpoczął się czas wytężonej pracy i nauki, oby był pełen wspaniałych osiągnięć, radości i uśmiechów.

Życzenia samych sukcesów na nowy rok szkolny młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkoły złożyli również starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła oraz Przewodniczący Rady Rodziców Damian Wieczorek.

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę. Uczymy się także koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Tutaj powinniśmy uczyć się również odpowiedzialności i tolerancji, stawania się osobami, na których można polegać Szkoła zapewniająca poczucie bezpieczeństwa, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, to podstawowe oczekiwanie każdego z nas – starajmy się tworzyć taką właśnie instytucję – z troską i poczuciem ogromnej odpowiedzialności. Najistotniejszym elementem, który chcielibyśmy, żeby był utożsamiany z naszą szkołą, jest wszechstronnie rozumiana jakość. Dlatego wszystkie nasze działania niech będą skierowane na całościowy rozwój osobowy uczniów, jak i profesjonalny rozwój nauczycieli. Chcemy, aby nasi uczniowie mieli świadomość i żeby byli przeświadczeni, że to jest ich szkoła i mają olbrzymi wpływ na jej wygląd, kształt oraz jej działania.

Drodzy Uczniowie! Niech zdobywanie wiedzy w nowym roku szkolnym stanie się dla Was fascynującą i satysfakcjonującą przygodą, a także odnalezieniem siebie samych i swoich zainteresowań. Pamiętajcie, że ten czas to moment, w którym każdy z Was staje się tym, kim chce zostać, życzymy Wam dużo cierpliwości i wytrwałości w zdobywaniu nowych doświadczeń, a także pomyślności i radości z uczenia się, oczywiście wielu sukcesów i samych miłych chwil w naszej szkole!

Po części oficjalnej przyszedł czas na krótką część artystyczną. Występy naszych młodych artystów przyjęto z ogromną radością i burzą oklasków.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 przygotowała klasa 2d wraz z wychowawcą p. Sonią Olszok. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości serdecznie dziękujemy, w tym również uczniom w poczcie sztandarowym, uczniom oraz nauczycielom odpowiedzialnym za wystrój, nagłośnienie, transmisję online i występy. Po zakończeniu uroczystości w hali sportowej uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Skip to content