JĘZYKOWY PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI

23 czerwca uczniowie „Mickiewicza” uczestniczyli w „Językowym Pikniku Świętojańskim” zorganizowanym przez p. Annę Mateję i p. Emilię Sukiennik, nauczycielki języka angielskiego.

Na samym początku uczniowie poznali zwyczaje związane z Nocą św. Jana, zwaną również w niektórych tradycjach Nocą Kupały lub Sobótką. Podczas tej części teoretycznej zaznajomili się również z Maypole Dance, który tańczony jest wokół Słupa Majowego, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Prezentacje i zadania przygotowane do tej części spotkania odbyły się w języku angielskim, dzięki świetnemu przygotowaniu Zosi Ledwoń i Marty Kluby, wraz z p. Anną Mateją. Następnie wspólnie udaliśmy się na szkolne podwórko, aby nauczyć się wyplatać profesjonalne wianki na głowę. Siedząc na kocach i słuchając słowiańskiej muzyki, uczniowie tworzyli niesamowite i kreatywne wianki, pod czujnym okiem p. Emilii. Uczniowie przynieśli wiele swoich kwiatów i naturalnych ozdób, co zapewniało różnorodność, lecz dodatkowo część materiałów zagwarantował nam p. Damian Wieczorek, przewodniczący Rady Rodziców.

Mini piknik zwieńczony został przepyszną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców, a wielką niespodzianką imprezy okazał się nasz matematyk p. Roman Odoj, który zagrał na gitarze i zmobilizował wszystkich do wspólnego śpiewu.

Pogoda podczas pikniku była idealna, a atmosfera sprzyjała wspólnym rozmowom i integracji. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się zorganizować więcej tego typu wydarzeń i frekwencja będzie równie liczna.

Link do fotorelacji:

>>https://drive.google.com/drive/folders/10WhrYHRw0sPJGFcQ2c9b5oiIZov5wJwO?usp=sharing<<

Miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! Emilia Sukiennik

Skip to content