VI EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA LUBLIŃCA

Ruszyła VI Edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. Serdecznie zachęcamy do oddania głosu na projekt zgłoszony i realizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Lublińca, pod nazwą ALTANA MIEJSKA. Głosowanie rozpoczęło się 1 lipca 2021 r. i będzie trwało do 19 lipca 2021 r. W tym czasie mieszkańcy Miasta Lublińca będą mogli głosować za pośrednictwem platformy internetowej (https://bo.lubliniec.pl/) na wybrane projekty. Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu uruchomione zostaną dwa punkty, umożliwiające oddanie głosu:

(1)

w Urzędzie Miejskim w Lublińcu, ul. Paderewskiego 5, pok. 7 (biuro podawcze), w godzinach:

poniedziałek: od 7:00 do 17:00

wtorek-czwartek: od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 13:00

(2)

w Lubitece, ul. Sportowa 3, w godzinach pracy.

W celu wzięcia udziału w głosowaniu mieszkańcy Miasta Lublińca będą zobowiązani podać swoje dane tj.: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłane jednorazowe hasło umożliwiające oddanie głosu. Na pojedynczy numer telefonu mogą zostać wysłane maksymalnie 2 hasła jednorazowe. Każdy mieszkaniec Miasta Lublińca może głosować osobiście tylko jeden raz i na jeden projekt.

Tytuł projektu: Altana miejska

Lokalizacja projektu: niedawno wyremontowany obszar obok unii

Opis projektu:

Nasz projekt jest dla wszystkich! Zarówno młodszych i starszych. Każdy mieszkaniec Lublińca będzie mógł usiąść i odpocząć, lub schować się przed deszczem, albo słońcem w naszej altance. JAKI PROBLEM ROZWIĄZUJE PROJEKT? Zarówno młodzież jak i inni lubliniczanie znaleźli się nieraz w sytuacji, kiedy podczas spotkania z znajomym na świeżym powietrzu zaczyna padać deszcz. Na ten moment w czasie takiej pogody, zostaje tylko skryć się w aucie, albo całkiem odwołać spotkanie. Szczególnie teraz, kiedy kawiarnie i restauracje były zamknięte. Jednak altany nie są potrzebne tylko kiedy pandemia nie pozwala spotykać się w zamkniętej przestrzeni- wielu z nas nie chce kupować kawy i ciastka za każdym razem kiedy chcą spotkać się z znajomymi, a pogoda nie dopisuje. Altana zapewni schronienie w czasie deszczu i będzie dobrym miejscem na spotkania zarówno wśród młodzieży jak i innych mieszkańców.

Krótka charakterystyka projektu:

Altana powstanie w Lublińcu przy Stadionie Unia w dalszej części Bulwaru Europejskiego. Altana, utrzymana w nowoczesnym stylu, będzie miała trwałą konstrukcję z drewna z dodatkami metalu. Projekt jest realizowany przez Młodzieżową Radę Miasta, dlatego na altanie zostanie powieszona mała tabliczka z ich logiem i rokiem kadencji. Wieczorami mieszkańcy miasta będą mogli w niej przebywać, ponieważ przewidziane jest oświetlenie.

Serdecznie zachęcamy do głosowania! Każdy głos ma znaczenie!

Skip to content