Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Podczas akademii zostały rozdane nagrody dla 95. najlepszych uczniów, których średnia ocen wynosiła 4,75 i powyżej. Najwyższą średnią w klasach liceum po szkole podstawowej uzyskali:

I miejsce – Martyna Zazgórnik (kl. 1ab1) – 5,33,

II miejsce – Emilia Lempa (kl. 1b) – 5,27,

III miejsce – Maciej Badura (kl. 1d) – 5,25

Najwyższą średnią w klasach liceum po gimnazjum uzyskali:

I miejsce – Emilia Zalas (kl. 2c) – 5,7,

II miejsce – Dominika Mirowska (kl. 2b) – 5,56,

III miejsce – Krzysztof Fokczyński (kl. 2a) – 5,44

Najwyższe średnie w klasach technikum uzyskali:

I miejsce – Daniel Siwiaszczyk (kl. 2Ta) – 5,42,

II miejsce – Patrycja Balon (kl. 2Tb1) – 5,26,

III miejsce – Kornelia Kotyś (kl. 1Tab) – 5,2.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników i osiągnięć!

Podczas akademii zakończenia roku szkolnego nastąpiło uroczyste podziękowanie Pani Dyrektor Jadwidze Stroniewskiej za 10 letni trud sprawowania funkcji dyrektora szkoły. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ogromny trud i wkład pracy, jaki włożyli w czasie trwania roku szkolnego 2020/2021, naznaczonego pandemią i nauczaniem online. W dalszej części Pani Dyrektor serdeczne podziękowania skierowała do Wszystkich za współpracę w okresie sprawowania funkcji dyrektora. Do podziękowań dla nauczycieli dołączył przewodniczący Rady Rodziców Pan Damian Wieczorek, który również szczególne słowa skierował do Pani Dyrektor, dziękując za wyjątkowy okres sprawowania funkcji. Podziękowania w imieniu całej społeczności uczniowskiej oraz samorządu uczniowskiego przekazali: Julia Mura (kl. 1b) i Szymon Dubiel (kl. 2Ta1), podkreślając, jak bardzo są wdzięczni za troskę i zaangażowanie, za wszystkie miłe słowa, rady, zachęty i życzliwość, za to, że mogli rozwijać swoje talenty i realizować własne pasje, że czuli się w szkole bezpiecznie.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili: Julia Mura (kl. 1b) z piosenką „Kocham Cię życie” Edyty Gepert, Oliwia Weissman-Morawiec (kl. 2c) z piosenką Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy Marka Grechuty oraz nowy szkolny zespół rockowy w składzie: Dominik Styczyrz (kl. 2Ta1) – śpiew i gitara, Szymon Podgrodzki (kl. 2ef1) – gitara, Paweł Dłubała (kl. 2Ta1) – gitara i zeszłoroczny absolwent szkoły Paweł Borszcz – perkusja. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy utwory: „Wechikuł Czasu” zespołu Dżem i „Should I stay or should I Go” zespołu The Clash. Występy artystów przyjęto z ogromną radością, a oklasków i owacji na stojąco nie było końca, a to świadczy również o tym, jak bardzo brakowało nam tych spotkań, bycia razem, wspólnego świętowania i tej radości…!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przygotowała klasa 2Ta1 wraz z wychowawcą p. Sabiną Thomas-Watoła i nauczycielem p. Damianem Czają. Występy artystyczne przygotowała i nadzorowała p. Grażyna Gerhards. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości serdecznie dziękujemy, w tym również uczniom w poczcie sztandarowym, uczniom odpowiedzialnym za wystrój, zaproszenia, nagłośnienie i występy.

Z życzeniami cudownych i bezpiecznych wakacji – do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Galeria foto:

https://photos.app.goo.gl/iRSJrRGND9oQsWHK9

Skip to content