Wizyta uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Lubitece – zapoznanie z pracą bibliotekarza.

Nasi uczniowie kreatywnie i ciekawie spędzają ostatni tydzień w szkole. Młodzież klas 1Tb, 2c, 2d2f oraz 3b z Zespołu Szkół nr 1 pod opieką pani mgr Aleksandry Szokalskiej, w poniedziałek 17 czerwca 2024 roku, wzięła udział w spotkaniu z bibliotekarkami z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Uczniowie poznali tajniki pracy bibliotekarza, zasady korzystania z wypożyczalni oraz czytelni, a także zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Zobaczyli i zapoznali się z zasadami gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania zbiorów biblioteki. Były to książki, czasopisma, materiały kartograficzne, audiowizualne, audiobooki, itp. Pamiętajmy, że bibliotekarz spełnia również funkcję informacyjną, wyszukując, wstępnie selekcjonując i przekazując wyniki swojej pracy czytelnikom.

Warto wiedzieć, że Lubiteka co roku bierze udział w różnych akcjach i kampaniach: Narodowe czytanie, Noc bibliotek, międzynarodowa akcja CZYTANIE NA POLANIE, kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”.

Głównym celem wizyty w Lubitece była promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, nawet w czasie wakacji.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! Aleksandra Szokalska

Skip to content