Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja była tematem przewodnim wykładów zorganizowanych 23.04 br. w auli naszej szkoły. Filmy dotyczące zagrożeń internetowych, quizy, warsztaty i prezentacje prowadzone przez nauczycieli i uczniów miały na celu uświadomienie zagrożeń jakie niosą z sobą nowe technologie. Coraz więcej czasu spędzamy w internecie, najczęściej przed smartfonem, coraz więcej jest różnego rodzaju ataków hakerskich, kradzieży w świecie wirtualnym, zwiększa się liczba ofiar przemocy, a w końcu osób z depresją. Dotyczy to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych.
Gościem Dnia Cyberbezpieczeństwa i AI był prof. dr hab. Jan Kozak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który przedstawił obecny stan rozwoju sztucznej inteligencji, zastosowania jej w różnych dziedzinach życia. Najwięcej emocji wzbudziły programowalne roboty i drony z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Bez żadnego problemu sztuczna inteligencja wskazała wśród uczestników osoby smutne i radosne. Niestety, patron naszej szkoły Adam Mickiewicz (logo), został rozpoznany przez sztuczną inteligencję za niezbyt szczęśliwą osobę :).
Organizowanie podobnych wydarzeń związanych z bezpiecznym i zdrowym korzystaniem z internetu oraz nowoczesnych urządzeń jest obecnie koniecznością. Tak naprawdę pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy wciąż szukają sposobów i pomysłów jak pomóc osobom uzależnionym od internetu, gier komputerowych, w jaki sposób najlepiej zabezpieczać nasze urządzenia i w końcu jak korzystać się w sposób bezpieczny ze smartfona, laptop, komputera. Na pewno trzeba uświadamiać i o tym rozmawiać. I o to głównie chodziło organizatorom tego wydarzenia.
Tegoroczny Dzień Cyberbezpieczeństwa i AI zorganizowali: Sylwia Smela, Damian Czaja i Adam Strzelczyk
Najnowsze komentarze