REKRUTACJA DO SZKOŁY EUROPEJSKIEJ ONLINE

Europejska Akademia Dyplomacji i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają wszystkich uczniów i absolwentów (18-24 lata) do Szkoły Europejskiej online 2021.

CZYM JEST SZKOŁA EUROPEJSKA?

„Szkoła Europejska” to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania z osobami związanymi zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznają tajniki różnych obszarów polityki europejskiej oraz porozmawiają o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych.

Szkoła Europejska stanowi zarówno świetny wstęp do nauki o Unii Europejskiej, jak i platformę do pogłębiania zdobytej dotychczas wiedzy. Trenerzy dopasowują program poszczególnych zajęć do możliwości, doświadczeń i zainteresowań uczestników, poświęcając również część prowadzonych szkoleń na dyskusję i wymianę spostrzeżeń.

KIEDY?

Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy.

Program jest BEZPŁATNY i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich.

Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2021 roku. Zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim.

Szczegółowe informacje o sposobie zapisów i wyborze uczestników znajdują się na stronie programu:

(w razie chęci uczestnictwa w rekrutacji, tematy projektów na kampanię, zgłoszenia – znajdują się w linku powyżej)

Skip to content