Setne urodziny Profesora Ludwika Markowiaka

Delegacja Zespołu Szkół nr 1 odwiedziła Szanownego Jubilata świętującego setne urodziny. Gratulacje i życzenia w imieniu wszystkich związanych teraz i w przeszłości z Mickiewiczowską Szkołą Średnią złożyła Ludwikowi Markowiakowi pani dyrektor Jadwiga Stroniewska. Wśród upominków znalazł się album ze zdjęciami, na których wzruszony Jubilat rozpoznał swoich dawnych współpracowników i uczniów. Przekazaliśmy również Profesorowi wydrukowane życzenia Jego uczniów zamieszczone na szkolnym profilu FB, które Ludwik Markowiak odczytał na głos! Podczas rozmowy Profesor, dysponujący świetną pamięcią, wspominał wydarzenia swojego długiego i owocnego życia, opowiedział o współpracy w harcerstwie i konspiracji z Franciszkiem Blachnickim. Nawiązując do panujących temperatur, zrelacjonował nam swoją podróż do Algierii w 1977 roku, gdzie jak zapewniał, było równie gorąco oraz opowiedział o ciekawych sposobach radzenia sobie tam z upałami. Wzruszony Profesor wspominał również lata swojej nauki w przedwojennym liceum w Tarnowskich Górach i pracę w Lublińcu, zanucił nawet piosenkę „Hej! hej! ułani!”.

Ludwika Markowiaka odwiedzali w tych dniach liczni goście, Jubilat otrzymał wiele życzeń, m.in. te przesłane przez Prezydenta RP oraz prezesa Polskiego Związku Filatelistów, który pamiętał o długoletnim współpracowniku. Profesor ze łzami w oczach odczytał nam list przysłany przez jednego z jego uczniów z okazji urodzin.

To spotkanie trwało zdecydowanie zbyt krótko, dlatego już teraz zaprosiliśmy Pana Profesora na jubileusz 100-lecia Mickiewiczowskiej Szkoły Średniej, który będzie obchodzony w przyszłym roku. Jeszcze raz składamy Panu Profesorowi życzenia kolejnych lat w dobrym zdrowiu, cieszymy się że nie opuszcza go dobry humor i pamięć. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Sebastian Ziółek

Skip to content